YURTDIŞINDAN ÜRÜN GETİRTME

Alışveriş yapmak için mağaza mağaza dolaşma devri çoktan gerilerde kaldır. Artık tek tuşla online alışveriş imkanları bulunmakta ve aradığınız pek çok ürünü kıyaslamalar yaparak satın almanız mümkün olmaktadır. Ancak bazı ürünler var ki ülkemize gelmesi uzun zamanlar alabiliyor ve bu alanda beklemek istemiyorsanız yurt dışından ürün getirtme metotlarını denemeniz gereklidir. En önemli ihtiyacınız ingilizce bilmek olacaktır. Çünkü siteler ingilizce olmakta ve Google çevirileri çoğunlukla ürünler hakkında verilen bilgileri tamamen karşılamamaktadır. Bu alanda Hedef tercüme bürosu hizmetlerinden faydalanarak internet sitesinin Türkçeye çevrilmiş olarak kullanılması mümkündür. Alışveriş yapmak istediğiniz sitelerin Türkçe olmasının yanında ürün hakkında ek sorular sorabilmek için de tercüman gerekliliği oluşacaktır.

Bunların dışında aldığınız ürünün ödemesini yapabilmek için banka hesabınızın ya da kredi kartınızın olması gereklidir. Daha güvenli olabilecek bir ödeme şekli ise paypal hesabı olabilir. Yurt dışında çok yaygın bir şekilde kullanılan bu hesabı kullanmak için e- mail hesabınızın olması yeterli olacaktır. Alışveriş yapacağınız sitelerin güvenilir olması da önemli olmakta, sonuçta para ödediğinizde ürününün adresinize postalanması süresi içerisinde dolandırılmayacağınızdan emin olmanız gereklidir. En ünlü siteler arasında Ebay, Amazon sayılabilir. Farklı internet siteleri içerisinde alışveriş yapmak için ise iletişim kısmından yurt dışına gönderim imkânı bulunup bulunmadığı hakkında bilgiler almanız gereklidir. Ancak tüm sayfalar ingilizce olduğu için alışveriş esnasında tercümanlardan yardım almanız ya da sözlükleri karıştırarak anlamlandırma yapmanız mümkün olacaktır. Bu alanda hedeftercume.com adresi üzerinden hizmetler alabilir ve alışverişinizi çok daha güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Beğendiğiniz ürünü satın aldığınızda ödeme yaptıktan sonra geriye kargo seçimi kalmaktadır. PTT veya farklı özel kargo firmaları aracılığı ile aldığınız ürünlerin adresinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Gümrükten geçiş sırasında ise ürünün değeri 75 Euro’dan az ise herhangi bir vergiye tabi olmayacaksınız. Bunun yanında daha pahalı ürünler için gümrük vergisi ödemek zorunda kalabilirsiniz. Tüm bu bilgiler ışığında yurt dışından ürün satın alırken sipariş vermeden önce sitenin güvenilir olması çok önemlidir. Türkiye’ye gönderim yapıp yapmadığı incelenmeli ve other ıtem ınfo kutusuna bakmanız gereklidir. Bu alandaki ships to kısmında bilgilendirme yazısı iyice incelenmelidir. Bu alanda eğer İngilizceniz yok ise yanınızda iyi bilen arkadaşınızın olması alışverişinize yardımcı olacaktır. Sözlük kullanmak çoğu zaman anlatılmak istenen bilgiyi tam olarak anlamanıza yardım edemez. Bu anlamda hedef tercüme bürosu hizmetlerinden faydalanarak siparişinizi oluşturmadan önce bu bilgileri en doğru şekilde okuyabilir ve sipariş esnasın da ürün açıklaması kısmındaki bilgilere dikkat ederek ürünün ikinci el, sıfır, orijinal ya da istediğiniz özellikleri barındırıp barındırmadığı hakkında bilgiler alabilirsiniz. Fiyat kontrolü yapmalı ve farklı internet sitelerinde ürünün fiyatının karşılaştırmasını yapmalısınız. Dil bilmek ya da dil bilen bir tercümandan yardım almak keyifli ve kârlı alışverişler yapmanızı sağlayacak en önemli unsur olacaktır.