Yoast WordPress SEO

WordPress ile birlikte kullanılan, wordpress.org sitesinin en fazla indirilen eklentilerinden birisi olan Yoast WordPress Seo eklentisi ile ilgili kurulum esnasında karşılaştığım bir sorunun çözümünü paylaşacağım. All in one seo eklentisine rakip olarak tanıtılan, kullanıcıları tarafından All in one seo ya göre daha iyi sonuç verdiği iddia edilen Yoast WordPress Seo eklentisi kurulumunda yaşadığım problem ve çözümü yazımın devamında.

Eklentiyi kurup aktif hale getirdikten sonra, Başlıklar / Meta (Titles / Metas) başlığı altında aşağıdaki hata mesajını aldım.

You can determine the title and description for the front page by editing the front page itself »

İlgili hata nedeniyle sitemin ana sayfasının meta değerlerini değiştiremiyordum. Title, description, keywords bilgilerini ana sayfaya giremidiğim için 1-0 yenik olarak başladığımı düşünürken sitemin ayarlarını uzun uzun incelediğim de çözümü aşağıdaki bölümde buldum :

Ayarlar > Sayfa görünümleri menüsü altında Ön sayfa görünümleri seçeneği karşısındaki seçeneklerden hiçbirisinin seçili olmadığını gördüm. Bu bölümde En son yazılarınız seçeneğini işaretlediğimde sorunun ortadan kalktığını gördüm. İlgili seçimin daha önce nasıl kendiliğinden değiştiğini bilmiyorum. Belki de eklenti kurulumu ile birlikte yaşanan genel bir sorundur. Umarım benzer sorunu yaşayan arkadaşlara faydası olur 🙂