Olympos Olimpos Tatilleri

Tatilde dinlenmek, büyük şehrin yoğun ve yorucu havasından kurtulmak, kendine ve arkadaşlarına zaman ayırmak isteyenler için en ideal seçenek Olimpos tatilidir. Tarih, kültür, deniz ve ormanın iç içe olduğu, her zevke hitap eden aktivitelerle donatılmış bir tatil herkese iyi gelecektir. Gece sahilde yürümek, denize girmek,  arkadaşlarla şarkı söyleyip eğlenmek, gündüz doğa ve su sporları ile adrenalin yaşamak, müzeler ve antik mekanlarda tarihi duyumsamak isteyenler Olimpos’u görmeliler.

Olympos Olimpos Tatilini Kimler Tercih Ediyor?

Arkadaş grubuyla eğlenceli veya sevdiğiyle baş başa bir tatil geçirmek isteyenler, doğa sporlarına ilgisi olan, takım oyunlarını seven yerli ve yabancı tüm tatilciler için Olimpos’ta bir güzellik vardır. Yılda yüz binlerce turistin ziyaret ettiği Olympos’ta pansiyonlar, ağaç evler, bungalovlar her keseye uygundur. Her yaştan tatilci için farklı seçenekler bulunan Olimpos gündüz aktiviteleri ve gece sahilde ya da terasta müzik eşliğinde sohbetleri ile misafirlerini beklemektedir.

Olympos Olimpos’ta Nerede Kalınır?

Stresten uzak, heyecan ve dinginliğin aynı gün içinde yaşanabildiği Olimpos tatil cennetinde her zevke ve keseye uygun bir konaklama ortamı bulunmaktadır. Ancak klasik, sıradan otel tatillerinden sıkılan, farklı, sakin, doğa ile baş başa tatil yaşamak isteyenler için en ideal konaklama yeri kesinlikle Olympos köy evleridir. Ağaç evlerde otel konforu ve doğa sıcaklığını bir arada yaşamak mümkündür. Köy evlerinde sağlıklı ve deliksiz bir uyku çekmek, asmaların altında kahvaltı yapmak, hamakta sallanarak yaşamın yorgunluğunu atmak mümkündür.

Olympos Olimpos’ta Ne Yenir?

Olimpos deniz kenarı, sahil şeridi bir tatil cenneti olduğundan balığın ve deniz ürünlerinin en lezzetlisi işletmelerde misafirleri beklemektedir. Bunun yanında yöresel ege ve Akdeniz yemekleri, köy kahvaltısı, tatil işletmecilerinin sahilde kurduğu mangallarda et ve balık keyfi, açık büfe kahvaltı, akşam yemekleri, marketler ve küçük restoranlarda bulunan yöresel tatlar Olympos’un ayrıcalığıdır.

Olympos Olimpos’ta Kültürel Hazine

Olimpos antik kenti tam bir kültür mirasıdır. Konaklama mekanlarından her gün servislerle ulaşım sağlanan antik kentin güzelliğine hayran kalınmaktadır. “Olimpos’ta tarih kokar, Zeus çağlar, biz susarız.” şeklinde anlatılan Olimpos tarih ve kültür tatillerini sevenler için de çok güzel bir alternatiftir. Daha Olimpos’un girişinde Çay’ın yanından geçerken kullanılan patika yol ile başlayan kültürel gezi, Helenistik devirde kurulan, milattan önce 2. yüzyılda bastırdığı Likya birlik sikkeleriyle varlığını günümüze taşıyan Olimpos’ta taş, toprak tarih ve kültür kokmaktadır. Rivayete göre milattan önce 1. yüzyılda Olympos’u korsanlar basmış ve Roma komutanı Servilius şehri korsanlardan temizleyerek Roma topraklarına katmış. İşte bunun gibi sayısız farklı efsaneye konu olan Olimpos’ta bu hikayeleri yerinde yaşamak mümkündür.

Olimpos’ta Çevre Gezileri

Olympos’ta erkenden kalkıp asmalar altında serin serin kahvaltı yaptıktan sonra her daim kayaların arasından alev fışkırtan Çıralı mevkiindeki Yanartaş’ı, Rodoslular tarafından kurulmuş antik kent Phaseli’i, gürül gürül akan serin kaynak sularıyla insanı hayata döndüren, çevresindeki balık restoranlarıyla lezzete doyuran Ulupınar ve bunlar gibi sayısız güzellikleri görmek mümkündür. www.koyevi.com adresinden daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.