İtalya Vizesi Nasıl Alınır?

İtalya Vizesi Nasıl Alınır? Başlıklı bu yazımızda sizlerle İtalya vizesi başvurusu sırasında yapmanız gerekenleri ve önemli detayları paylaşacağız…
İtalya Vizesi
Avrupa’nın en gözde ülkelerinden biri olan İtalya iş görüşmelerinin yanı sıra gezmek amacı ile arzulanan Avrupa ülkelerinin başında gelmektedir. Tarihi yapısı ve modern yapıları ile her daim gözde bir ülke olmuştur İtalya…
Borda Pasaport sahibi vatandaşlar ve 3.ülke vatandaşları İtalya seyahatleri için İtalya Konsolosluğu tarafından verilen vizeyi almaları gerekmektedir. Schengen vizesine sahip vatandaşlar ise Schengen vize koşullarını sağladıkları takdirde geçerliliği bulunan bu pasaportları ile İtalya vizesi almaya hak kazanabilirler.
Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip kişiler ise 180 günlük zaman dilimi içerisinde 90 günü aşmamak koşulu ile İtalya’ya vize başvuru sürecine takılmadan seyahat edebilmektedirler.
İtalya Vizesi Başvurusu
İtalya Schengen ülkeleri arasında yer aldığından dolayı İtalya vizesi başvurusu esnasında Schengen vizesi alma koşullarını taşımanız zorunlu tutulmaktadır. İtalya seyahatleri 90 günü aşmayacak olan kişiler Schengen vizesi başvuru sürecine tabi tutulurken 90 günü aşan seyahatler için ise uzun süreli İtalya vizesi başvuru sürecine tabi tutulmaktadırlar.
Schengen vizesi almaya hak kazanan kişiler toplam 26 Schengen ülkesi arasında yapacak oldukları seyahatlerinde hiçbir şekilde vize sürecine tabi tutulmamaktadırlar.
İtalya Vize Başvuru Çeşitlerini Sıralamak Gerekirse;
İtalya turistik vizesi
İtalya ticari vizesi
İtalya oturma vizesi
İtalya çalışma vizesi
İtalya aile ziyareti vizesi
İtalya Konsolosluğu
İtalya vize başvurularının değerlendirilmesi İtalya Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır. İtalya Konsolosluğu uzun süreli vize süreçlerinde başvuru yapacak kişilerin direkt olarak başvuruda bulunmalarını zorunlu tutmaktayken kısa süreli seyahatlerde ise yetkilendirmiş olduğu danışmanlık şirketlerinin bu süreci yönetmesine izin vermektedir. Yani kısa süreli İtalya vize başvurusu yapacak iseniz mutlaka bir danışmanlık firmasından destek almanız mantıklı bir seçim olacaktır. Bu şekilde vize başvurunuzun onaylanma ihtimalini oldukça yüksek tutabilirsiniz.
İtalya Vize Ücreti
Diğer vize başvuru süreçlerinde olduğu gibi İtalya vize ücreti seyahat türünüze göre ve seyahat amacınıza göre farklılıklar gösterebilmektedir. İtalya vize ücreti hakkında detaylı bilgilere başvurularınız sırasında danışmanlık firmalarınız aracılığıyla net bir şekilde öğrenebilirsiniz.
İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar?
İtalya vizesi çıkma süresi değişkenlikler göstermektedir. Vize başvuru süreciniz 1 günde sonuçlanabilmekteyken 1 hafta hatta 1 ay içerisinde de sonuçlanabilmektedir. Tamamen İtalya konsolosluğunun çalışma yoğunluğuna bağlı olarak farklılıklar gösterebilmektedir. Vize başvurusu sonuçlanma süreci ile ilgili sıkıntılar çekmek istemiyorsanız mutlaka seyahatlerinizden belli bir süre öncesinden başvurularınızı yapmanız önerilmektedir.
Global Vize Danışmanlık
Global Vize Danışmanlıktan yapmış olacağınız İtalya Vize Başvuruları Hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak istiyorsanız 7 gün 24 saat hizmet veren 0850 346 68 74 numaralı müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz…
Daha detaylı bilgi için lütfen www.globalvize.net/italya–vizesi adresini ziyaret ediniz