Flash oyun nedir?

Çocuklarımızı sürekli olarak bilgisayar başında görebilirsiniz. Okulların kapanması ve yaz aylarının bunaltıcı sıcağı öğlen saatlerinde çocukların evde olabilmesi için birkaç nedenden bir tanesi. Oyunlar küçük çaplı, İnternet üzerinden eş zamanlı oynayabilme imkanı bulunduruyor. Çeşitli versiyonları bulunan oyunlar yapımı zor olmasına rağmen oynayışları çocuklara yönelik ve kolay olmaktadır. Keyifli vakit geçirmenizi sağlayan bu oyunlar son zamanlarda gittikçe artmaktadır.

Flash oyun zararlı mıdır?

Çocuklar teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilgisayar başında oyunların başından kalkmadığı için ebeveynler fazlasıyla şikayetçi olmaktadır. Günümüzde birkaç oyun çeşitleri bulunmaktadır. Online oyunlar, bilgisayar tabanlı oyunlar ve İnternet üzerinden oynanan flash oyunlar bulunmaktadır. Bizler diğer oyunlar yanı sıra flash oyunlarının oynanmasını sizlere tavsiye ediyoruz. Flash oyunlar oyun içerisinde 1-2 saat oynanması halinde sıkıcı bir hal alacağı için çocuğunuz bilgisayar başından kalkacaktır. Bunun yanı sıra bahsetmiş olduğumuz oyun çeşidi çocuklarınızın zeka gelişiminde, el becerisinde ve düşünme kabiliyeti gibi konularda gelişimine yardımcı olmaktadır. Çocuklarınıza 1-2 saat flash oyun oynamasına kızmayınız.

Ne tür flash oyunlar oynamalıyım/oynatmalıyım?

Ebeveynler ve çocuklar ne tarz oyunlar oynadığı zaman keyifli vakit geçiriyorken aynı zaman gelişimlerine yardımcı olacağını beraber inceleyelim.

Son yılların en çok ilgi çeken flash oyunlarından bir tanesi de kafa topu serisidir. Özellikle çocukların çok severek oynadığı kafa topu serisinin bir çok farklı versiyonları bulunmaktadır. Oyunda, sevdiğiniz takımın bir futbolcusunu seçerek turnuvalara başlıyorsunuz. Bu yılın en çok tercih edilen kafa topu serisi ise, kafa topu şampiyonlar ligi oyunudur. Bu oyunda, şampiyonlar liginde mücadele edecek bir takımın futbolcusunu seçerek başlıyorsunuz. Gruplara kalana kadar mücadele edeceğiniz ve daha sonra kupa için ter dökmeniz gereken bu oyunda herkesin amacı şampiyonlar ligi kupasını kaldırmak olacaktır.

Okul bilgisayarlarında keyifli vakit geçirmek için aranan oyunlardan bir tanesi de ateş ve su oyunudur. Bu oyunu ister tek başınıza, isterseniz de bir bilgisayarda iki kişi olacak şekilde oynayabilirsiniz. 2 karakterinde yapması ve geçmesi gereken görev, yollar farklı olduğundan oyunu oynarken dikkatli ve hızlı olmalısınız.

Bir çok kişinin bilmediği ama her ay aranma hacminin arttığı meb oyun serisi ile oyuna devam ediyoruz. Nedir bu meb oyun ? mep oyun sadece diğer tüm oyunlara öğrenciler tarafından verilmiş bir isimdir. Okul bilgisayarlarında oyun siteleri açılmadığından dolayı ve meb’in önerdiği oyunlar olduğundan dolayı, öğrenci kardeşlerimiz tüm oyunları meb oyun olarak adlandırıyor ve karşılarına çıkan ilk oyun sitelerine girerek oyunlarını oynuyorlar.

Http://www.matrakoyun.com