Filezilla dosya aktarım problemi (ftp 0kb sorunu)

Web siteme yeni bir makale eklemeyeli uzun zaman oldu. Aslında bu ekleyeceğimede makale bile diyemeyiz. ( makalecik) 2-3 gündür karşılaştığım ve daha önce başıma gelmeyen bir ftp aktarım problemini internette araştırırken çözdüm. İnternette yaptığım araştırmalarda çözümü aslında çok basit olan bu problem ile bir çok kişinin karşılaştığını gördüm. Neyse gelelim sözkonusu probleme ve çözümüne. Filezilla programı ile web siteme yeni bir dosya yüklemeye çalıştığımda dosyanın tam olarak yüklenmediğini gördüm. Örneğin 500kb lık bir resim yüklemeye çalıştığımda resmin 350kb ını yüklüyor ve resmi görüntüle dediğimde sadece yarısı görünüyordu.Yada aynı resmin üzerine dosyayı birkez  daha yüklediğimde bu sefer dosya 0 kb görünüyordu. Aynı şekilde oyun, txt yada mp3 dosyası farketmiyordu. Çözüm olarak forumlardan birisinde ftp den tmp klasörünün içerisinin boşaltılması gerektiğini yazmışlardı. denedim bir süre dosya yükleyebildim sonra yine  sorun ile karşılaştım.

Bütün bunların sonunda resmin bütününe baktığımda aslında web alanımın yetersiz geldiğini anladım. Yani web alanım son haddine kadar dolmuştu.

Filezilla programı ile ftp den dosya aktarımı sırasında dosyalarını tam olarak yükleyemeyen yada 0kb hatası alan arkadaşlar web alanını arttırmaları sonucunda problemin ortadan kalktığını göreceklerdir.