Facebook’ tan video indirme ( youtube video indirme )

Facebook’ ta yada youtube, izlesene.com, dailymotion gibi video sitelerinde izlediğiniz videoları bilgisayarınıza indirmek için kullanabileceğiniz 2 basit program alternatifini sizinle paylaşmak istiyorum. Ben zaman zaman 2 programıda kullandım. Şuan 2 programda bilgisayarımda kurulu durumda. Programların kurulumu ve kullanımı basit olduğu için resimli anlatıma gerek duymuyorum. Yazımın devamından programlar hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Facebook Video İndirme

Facebook, youtube, izlesene, dailymotion gibi video sitelerinde izlediğiniz herhangi bir videoyu bilgisayarınıza indirmek için kullanabileceğiniz ilk program İnternet Download Manager‘ dir. Programı bilgisayarınıza kurup bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda, artık yukarıda bahsettiğimiz video sitelerinden herhangi birinde video izlemeye başlarsanız videonun hemen üst tarafında Bu video dosyasını indir diye bir buton çıktığını göreceksiniz. Bu butona tıkladığınızda sizden videoyu kaydetmek için bir yer seçmenizi isteyecek. Bu seçimden sonra genellikle mp4 formatında dosyayı bilgisayarınıza indirecektir. İsterseniz herhangi bir çeviri programı ile bu görüntü formatını değiştirebilirsiniz. bunun içinde Format Factory programını size tavsiye edebilirim.

Video sitelerinden bilgisayarınıza video indirmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise aslında bir program değil, firefox programının eklentisi. Daha önce yazdığım Firefox eklentileri yazımda bu eklentiden çok kısa bahsetmişim. Eklentimizin ismi:  DownloadHelper.

Bu eklentiyi bilgisayarınıza kurduktan sonra Mozilla Firefox progamını yeniden başlatıp video sitelerinden birisine giriyoruz. Firefox programında adres çubuğunun hemen sol tarafında 3tane küçük baloncuktan oluşan yeni bir buton eklendiğini göreceksiniz. Siz video sitesine girip videoyu izlemeye başladığınızda bu DownloadHelper butonunun aktif hale geldiğini göreceksiniz. Artık bu butonu kullanarak istediğiniz videoyu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sorun yaşarsanız yada bu çözümlere alternatif bir yöntem bulursanız lütfen yorum formunu kullanarak paylaşın.