Facebook’ ta sizin adınıza video gönderen uygulamaları kaldırma

Bir öğretmen arkadaşımın ricası üzerine Facebook sayfasına kendisinden izinsiz olarak uygunsuz içeriğe sahip video gönderen Facebook uygulamasının çözümü hakkında bir süre araştırma yaptım. Google de nasıl arayacağımı bilemediğim için midir nedir bilmiyorum ama bir türlü çözüm konusunda istediğim cevabı bulamadım. Son olarak arkadaşımın şifresini alarak Facebook profiline girip uygulamalar bölümünden sorunun çözümünü buldum. Aynı sorunu yaşıyorsanız lütfen yazımın devamında basit çözümü deneyin.

Sizin adınıza Facebook duvarınıza video gönderen uygulamaları önlemek için :

  1. Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ üst bölümde yer alan Hesap menüsünden Hesap Ayarlarına tıklıyoruz.
  2. Açılan Hesap Ayarları sayfasından sol bölümde yer alan Uygulamalar linkine tıklıyoruz.
  3. Facebook hesabınızla etkileşime geçmesine izin verdiğiniz Facebook uygulamalarının bir listesini göreceksiniz. Sizin duvarınıza video gönderen (eğer hangi uygulamanın video gönderdiğini bilemiyorsanız size tanıdık gelmeyen bütün uygulamaları kaldırabilirsiniz) Facebook uygulamalarını belirledikten sonra uygulama satırının sağ tarafında bulunan Düzenle linkine tıklıyoruz.
  4. Açılan sayfada bu uygulamanın sizin adınıza Facebook duvarınıza video göndermesine izin verdiğinizi göreceksiniz. İsterseniz buradaki izin değerlerini değiştirin yada uygulamayı tamamen kaldırın. Bunun içinde Uygulamayı Kaldır linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Eğer yukarıdaki adımları denediyseniz ve sizin sorununuza çözüm olduysa ne mutlu bana : )
Farklı çözüm yolu bilen arkadaşlar varsa lütfen tecrübelerini aşağıdaki form yardımıyla paylaşsınlar.