Düşen / düşecek domainleri takip edin

Daha önce kullanılan ve sahibi tarafından belirli bir süre sonunda uzatılmayan domainler isteyen herkesin alabileceği şekilde boşa düşmektedir. Domain konusu ile ilgilienen arkadaşlar için düşen yada yakın tarihte düşecek olan domainleri takip edebilecekleri birkaç siteyi paylaşmak istiyorum. Böylelikle yeni projeleriniz için daha önce kullanılmış, ziyaretçi sayısı ve pagerank değeri olan kaliteli domainler alabilirsiniz. Boşta bulunan her domain için erken gelen önce alır kuralının işlediğini unutmayın.

  • Pool.com : Yakın tarihte düşecek olan domainleri takip edebileceğiniz güzel bir site. com, net, org, info, biz, us, mobi gibi bir çok domain uzantısında arama yapabiliyorsunuz. Deletion Date bölümünde domainin hangi tarihte boşa düşeceğini görebiliyorsunuz. Serch bölümündende istediğiniz kelimelerde arama yapabilirsiniz.
  • Savespell.com : Başlığa tıkladığınızda açılacak sayfada yakın tarihte düşmüş türkçe içerikli domainlerin listesini bulabilirsiniz.
  • justdropped.com : Düşen domainlerin uzantılarına göre listelendiği web sitesi. com, net, org, info, biz, us uzantılı domainleri bir gün önceki tarihten başlayarak listeleyebiliyorsunuz.