Php Domain Satış Scripti

Nihayet domain satış scriptim son halini aldı. Domain alıp satmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için kullanışlı ve sade bir script hazırlamaya çalıştım. Scripti ilk olarak kendi domainlerimi satmak için hazırladığımı söylemeliyim. Scripti alan ve almak isteyen arkadaşlarında önerileri ile scripti sürekli yeniliyorum. Domain satış scriptinin demo sayfası, özellikleri, panel resimleri ve kullanım koşullarını öğrenmek için yazımın devamına bakabilirsiniz.

Script Fiyatı : 39 TL

Script Demo : www.domaincenneti.com

Script ile ilgili soru ve önerilerinizi sayfanın en altındaki form ile gönderebilirsiniz.


Domain Satış Scriptinin Özellikleri :


* Bu script domain almak ve satmak isteyenleri buluşturmak için basit bir arayüzle hazırlanmıştır.

* Script sayesinde domainleri kategorilerine, fiyatına, pagerank değerine yada uzantısına göre listeyebilirsiniz.

* Sitenizdeki alt sayfaların daha kolay bulunabilmesi için adres ve başlık bilgileri listelenen sayfaya göre değişir. örneğin dizi film domainleri kategorisi için adres satırı otomatik olarak ( site adresiniz/dizi-film-domainleri-kategori2.html ) şeklinde olacaktır.

* Domain Ekle linkini kullanarak ziyaretçiler siteye domainlerini ekleyebilirler.

* Her eklenen ve güncellenen domain için yöneticiye uyarı maili gönderilir.

* Yönetici onayı olmadan yeni eklenen ve güncellenen domainler görüntülenmez.

* Onaylanan domain 30 gün süre ile yayında kalır. 30 gün sonra otomatik olarak görüntülenmeyen domainler arasına girer. Böylece sitede sürekli güncel ilanlar bulunur.

* Yönetici tarafından vitrin olarak işaretlenen domainler 30 gün sınırına takılmaz. Vitrin özelliği kaldırılıncaya kadar domain görüntülenir.

* Domaini ekleyen ziyaretçi mail adresini ve şifresini girerek Domain Güncelle sayfasında domain bilgileri değiştirebilir. Domain için 30 günlük yeni bir süre başlamış olur. Bu işlemden sonra yine yönetici onayı gerekir.

* Ayrıca her domain için bir detay sayfası hazırlanmıştır. Burada domaine ait bütün bilgiler listelenir. Sayfa başlığı domain bilgilerine göre değişiklik gösterir.

* Domainin listelendiği her sayfada domain teklif formu bulunur. Bu form aracılığıyla ziyaretçiler tekliflerini domain sahibine iletebilir.

* Teklifler mail yoluyla domain sahibine iletileceği için domain sahibini siteyi tekrar tektar ziyaret etmesine, kullanıcı girişi yaparak mesajlarını kontrol etmesine gerek kalmaz. Teklifler veri tabanında tutulmaz.

* Domain paneline giriş yaptığınızda ilk olarak yönetici onayı bekleyen domainler ve istatistik bilgileri görüntülenir.

* Domain paneli yardımıyla yeni kategori ekleyip, kategorileri silebilirsiniz.

* Silmek istediğiniz kategori altında domain kayıtlı ise bu domain isimlerini altta yazarak sizi uyarır. Bu domainleri başka kategoriye taşımadan silmenize izin vermez.

* Yönetici panelindeki domainler menüsü altında listelenen domainleri düzenleyebilir yada silebilirsiniz.

* Yönetici panelindeki yönetici bilgileri sayfasından admin bilgilerini, sitenizin ( title ) genel başlık bilgisini yada (keywords) anahtar kelimelerini değiştirebilirsiniz.

YÖNETİCİ PANELİNDEN GÖRÜNTÜLER

Domain Paneline Giriş Sayfası

Domain Paneli Ana Sayfası

Domain Paneli Kategoriler Sayfası


Domain Paneli Domainler Sayfası

Yönetici Bilgileri Güncelleme Sayfası

Script Fiyatı : 39 TL


Script Demo : www.domaincenneti.com


Script ile ilgili soru ve önerilerinizi aşağıdaki form ile gönderebilirsiniz.