Bilgisayar Güvenlik ve Anti Virüs Programları

Bilgisayar teknolojisi aralıksız büyük bir hızla gelişmesi bunun beraberin de güvenlik sistemini etkileyecek anti virüs ve trojen isimli zarar verebilecek yazılımlarda gelişmektedir. Web ortamında ve diğer çeşitli ortamlarda bilgisayarımızı, kayıtlı dosyalarımızı, kullanıcı bilgilerimizi ve diğer çeşitli içeriklerimizi profesyonelce koruyabilecek antivirüs programlarına ihtiyaç duyarız. Bu yüzden daima son sürüm virüs koruma programlarını bilgisayar sistemine uygun olanı, güvenliğimiz için indirip kurmalıyız. İnternet ortamın birçok virüs programı var ama biz daima en çok kullanımda olanı seçmeliyiz. Çünkü bütün koruyucular gelişmiş özelliklere sahip olmayıp daha profesyonel koruma sağlayamadıklarını bilmeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca bilgisayar performansını etkilemeyecek programları tercih etmeniz makinemizin ömrünü artıracaktır.

Gelişmiş özelliklere sahip ve oldukça profesyonel koruma sağlayan yazılımlara değinecek olursam. En önce gelen isimlerden ve kolay kullanıma sahip Norton 360 güvenlik aracı bilgisayarımıza zarar verebilecek kötü içerikli virüslerden koruma sağlıyor. Tek yapmanız gereken kurulum sırasında norton ana sayfasına girip kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekiyor. Güvenlik özelliklerine genel olarak değinecek olursak Anti-Spam, kullanıcı kimlik güvenliği, kablosuz ortamda ağ güvenliği ve bilgisayarın her alanını hızlı tarama sistemi mevcuttur.  Bilgisayarımızın hızın en üst seviyeye getirmek için kendine has yöntemiyle performans artırma sağlayabiliyor. Dilerseniz araca komut vererek önemli dosyalarınızı yedeklemesini sağlayabilirsiniz. Akıllı duvar sayesinde geniş yelpaze de güvenliği artırma yoluna gidebiliyor. Bir üst versiyonu çıktığında otomatik güncelleme yaparak yeni eklenen özelliklerinden de faydalanabiliyoruz.

Bilgisayarın CPU kullanımını en aza düşüren, güvenlik düzeyi hakkında bilgi veren, e-postanıza gelen mailleri taradıktan sonra okumanızı sağlayan Norton antivirüs gelişmiş koruma programı sayesinde güvenliği en üst düzeye çıkarabileceksiniz. Her türlü küçük ve büyük tehditlere karşı en temiz ortamın oluşmasını sağlayan, gelişmiş tarama seçeneği ile bulaşan risklerden kurtarıp eski performansı yakalamanızı sağlıyor. Sonar dışlamaları (istisnaları özelleştir) , istenmeyen reklam yazılımlarını engelleme ve güncellemeleri yapılandır kategorisiyle sistem korumasına ek üstün koruma sağlıyor. Ayrıca performans bilgilerinizi sürekli güncel tutarak otomatik yapılandırma sağlıyor. Ağ güvenlik haritanızı ortaya çıkarıp ağ açıklarınızı bulup izinsiz ağınıza girip zarar verebilecek tüm hareketlere karşı önlem alıyor. E-posta korumasında etkin rol oynayan sistemse göndereceğiniz ve gelecek tüm postaları taramaya alıyor. Bütün anti virüs programları ile ilgili daha değişik programları indirson.com sitesinden ulaşabilirsiniz.