Adsense nedir?

Adsense, Google tarafından geliştirilen ve web sayfası sahiplerinin sayfalarındaki reklamlardan para kazanmalarını sağlayan bir platformdur. Peki “Google web sayfası sahiplerine niye para veriyor?” diye düşünebilirsiniz. Oldukça basit : Kendisi para kazanmak için. Özetle Google size bu reklamlar karşılığında para ödüyorken, kendisi de belirli oranda gelir elde etmiş oluyor. Yani eğer bir adsense üyesi iseniz, aynı zamanda artık Google ile iş ortağı sayılırsınız 🙂Adsense Nedirİnternet sitenizden para kazanmak istiyorsanız kendinize güvenilir bir iş ortağı bulmanız gerekmektedir. Sözünde duran, zamanı geldiğinde ödemeyi aksatmayan bir ortak. Bu konuda Google’ın Adsense hizmeti ile rakiplerinin önemli oranda önüne geçtiğini söyleyebiliriz.

Google reklam verenlerden aldığı ücreti, reklamları yayınlayan site sahipleri ile paylaşarak bir nevi komisyonculuk görevi gerçekleştirmektedir.

Her ay düzenli olarak web sayfanızdaki Google reklamlarından ciddi oranda gelir elde etmeniz mümkündür. Öyle ki Adsense e ilk defa başvuru yaptığında sadece web sayfasının yıllık masrafını çıkartmayı hedefleyen birçok yayıncı, artık geçimini Adsense gelirleri ile sağlamaya başlamıştır.

Google’ da detaylı arama yaptığınızda Türk ve Yabancı uyruklu Adsense yayıncılarının başarı öykülerini okuyarak/dinleyerek motivasyonunuzu artırabilir, Adsense’ a ortaklık başvurunuz konusunda daha kolay karar verebilirsiniz.

Google Adsense Başarı Hikayelerini incelemek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz…
https://support.google.com/adsense/answer/167653?hl=tr