Nexus’a dair haberler

By:
Categories: Cep Telefonu
0 Yorum

Google’ in Motorola ile gerçekleştirdiği iş birliği sonucu geliştirilen ve Kasım 2014 tarihinde piyasaya çıkartılan Nexus 6, önceki Nexus modellerinden ayrılan birçok özelliği ile öne çıkmakta. 6 inç lik sıradışı boyutlardaki ekranının yanı sıra Android’in en son sürümü olan Lollipop ile piyasaya çıkartılan ilk telefon olma özelliği nedeniyle Nexus 6 rakiplerinin önüne geçmeyi başarıyor.

Nexus’a dair haberler için Chip sayfasını takip ederek telefon ile ilgili en güncel bilgileri öğrenebilir, teknik incelemeler ve görseller ile telefon hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Nexus 6 ‘nın en büyük özelliklerinden birisinin ekran boyutu olduğunu yazımın girişinde söylemiştim. 6 inç lik ekran boyutu ile Nexus 6′ nın tablet boyutuna yaklaştığını söyleyebiliriz. Nexus 6 ya dair diğer önemli özellik ise Android işletim sisteminin en son sürümü olan Android Lollipop’ un içerisinde kurulu olarak piyasaya sürüldüğü ilk telefon olması. Android Lollipop’ u ilk test edenlerden birisi olmak isterseniz Nexus 6 sizin için önemli bir tercih sebebi olacaktır.

15 dk gibi kısa bir şarj durumunda telefonun 8 saatlik bekleme süresine sahip olması yine telefonun öne çıkan özelliklerinden birisi olarak görülmekte.

Telefonun piyasaya çıkartıldığı Kasım 2014 döneminden itibaren beklenenin üzerinde ilgi görmesi nedeniyle Motorola firması da telefonun satışını yapmaya karar verdi. Henüz ülkemizde satışı yapılmayan Nexus 6′ nın yurtdışında ortalama 600 Euro gibi bir fiyattan satılmaktadır.

Nexus 6 Özellikleri

Ekran : 6 inç 1440×2560 ekran (493 ppi)

Çözünürlük : QHD 1440×2560

Bellek : 32, 64 GB; 3 GB RAM

İşletim Sistemi : Android 5.0 (Lollipop

Pil : 3220 mAh sabit pil

Boyut : 82,98 mm x 159,26 mm x 10,06 mm

Ağırlık : 184 gram

 

Your Thoughts